Wieś Kisielów położona jest w województwie podkarpackim we wschodniej części gminy Zarzecze. Graniczy od wschodu z Zarzeczem i Cieszacinem Wielkim, a od strony południowej z lasem zwanym Roźwienicą i byłym folwarkiem w Woli Roźwienickiej. Usytuowana między pasmem „wzgórz”, z których oglądać można jak z lotu ptaka okoliczne miejscowości, a z oddali wyłania się wieża kościoła w Zarzeczu, nieco wyżej zielone łąki, las i niebo, które jakby schodziło do widnokręgu.

Nazwa KISIELÓW zaistniała ok.1950 r. Do tego czasu terytorium obecnego Kisielowa należało do Cieszacina Małego. Część mieszkańców oddzieliła się jednak od Cieszacina, zasiedlając teren na, którym znajdowały się liczne stawy. Stąd też nowa wieś „kisnących stawów” została nazwana Kisielów.

Jak głosiła niegdyś legenda, jeszcze w średniowieczu tereny obecnej wsi odwiedzał niegdyś król Kisiel, ale faktu tego nie potwierdzają najstarsi mieszkańcy, a więc nie warto wnikać w tę starą, a może nieprawdziwą historię.

Przodkowie byli bardzo zaradnymi, pomysłowymi ludźmi. Na terenie wsi znajdowały się cztery kuźnie kowalskie, budowniczy stolarz, słynny zdun, sklep prowadzony przez Żyda i karczma, gdzie w wolnej chwili spotykali się mieszkańcy.

Wszystko było inne domy drewniane, kryte strzechą, drogi nieutwardzone – błotne dające się we znaki późną, deszczową jesienią i wczesną wiosną, gdy topniały śniegi.

Mimo, iż mieszkańcy byli biedni, a część z nich zasilała szeregi chłopów pańszczyźnianych pracujących na włościach Hrabiego Dzieduszyckiego, w pobliskim Zarzeczu, potrafili być dla siebie dobrzy i życzliwi, dzielili się tym co mieli, razem świętowali i cieszyli się.

Ważną rolę odgrywała znana na całą okolicę Kapela Ludowa Zabłockich i Maców, a później Zespół Śpiewaczy ze słynną solistką, żyjącą do dziś – Władysławą Hady, piękne ludowe stroje i muzyka, którą niósł wiatr daleko, daleko …

Dziś jest inaczej, ale gdzieś pod strzechami domostw drzemie uśpiony i przygłuszony przez cywilizację XXI wieku folklor dawnych lat.

Obecnie mieszkańcy zajmują się głównie rolnictwem, sadownictwem   warzyw i kwiatów, iktóre latem zdobią nasze „kisielowskie” ogródki.

W dawnym dworku mieści się szkoła podstawowa. Chodzi do niej niewielu uczniów, tak praktycznie to same brzdące, bo najstarsze z nich mają po dziewięć lat. Czasami można zobaczyć jak bawią się w klasy, grają w piłkę czy udają kosmitów. Jednak najlepiej wychodzi im wrzeszczenie w niebogłosy! O tak – to da się często tutaj usłyszeć …

Od 1999 roku funkcję sołtysa wsi pełni pan Kazimierz Kokoszka wzorowo wypełniając swoje obowiązki względem wszystkich mieszkańców.

Miejscowość ma powierzchnię 304 ha. Oddalona jest o 1 km od siedziby gminy i 10 km od miasta powiatowego Przeworska. Liczba mieszkańców wsi 396 osoby. Wieś w 100% posiada gaz, kanalizację, wodociąg, telefon.

We wsi znajdują się m.in.:

  • Remiza OSP.

Wioskę reprezentuje w Radzie Gminy Pan Daniel Kopkowicz.
Skład Rady Sołeckiej:

  1. Kazimierz Kokoszka – Sołtys

W Kisielowie działa:

  • Koło Gospodyń Wiejskich
  • Ochotnicza Straż Pożarna
  • Ludowy Klub Sportowy

Sotys serdecznie zaprasza do swojej miejscowości „… Warto nas odwiedzić , tutaj jest nasza maleńka Ojczyzna, nasze znajome obiekty, niepowtarzalne i niespotykane, jedyne w swoim rodzaju widoki i krajobrazy. Jeśli chcecie wypocząć i co najważniejsze mile i atrakcyjnie spędzić czas – odwiedźcie nas…”